Drukuj

Aktualności

Tele-Polska Holding S.A.Zysk netto za półrocze wyższy od rocznej prognozy

15 sierpień 2013

Najszybciej rozwijająca się grupa telekomunikacyjna nie zwalnia tempa. Po sześciu miesiącach 2013 r. narastające przychody zmierzającego na GPW telekomu wyniosły 104,6 mln zł, zysk operacyjny powiększony o amortyzację sięgnął 11,2 mln zł, a zysk netto przekroczył 7,3 mln zł. To najlepsze wyniki w dotychczasowej historii Grupy, na poziomach EBITDA oraz zysku netto dwukrotnie wyższe od osiągniętych w pierwszym półroczu 2012 r. Po sześciu miesiącach br. TPH wykonał już 51,8% proc. rocznej prognozy przychodów, wypracowując 80% zakładanej na cały rok EBITDA oraz 101,4% przewidywanego zysku netto.

 
- Od dłuższego czasu powtarzam, że Holding zbiera owoce naszych decyzji sprzed czterech lat i konsekwentnej realizacji strategii. Z każdym kolejnym kwartałem pokazujemy coraz lepsze wyniki. Mam nadzieję, że sceptycy porzucili argument o jednorazowej poprawie rezultatów finansowych, bo robimy to już od dobrych kilku kwartałów. Mamy pomysł na nasz biznes a nasze dotychczasowe działania przekładają się na wymierne rezultaty. Na obecność na głównym parkiecie GPW pracujemy od dawna, mam nadzieję, że inwestorzy to docenią – komentuje Marek Montoya, wiceprezes Tele-Polska Holding.

 

Wiceprezes zwraca uwagę na niezwykle efektywny model biznesowy notowanej na NewConnect spółki.

 

- W ciągu ostatnich 5 lat EBITDA TPH wzrosła  ponad 13-krotnie, zaś zysk netto zwiększył się przeszło 10-krotnie. Niemal każdy kolejny rok działalności przynosi nowe rekordy przychodów ze sprzedaży i zarobku na niej. W tym samym czasie zatrudnienie wzrosło nam tylko dwukrotnie. Myślę, że możemy się czuć rynkowym liderem nie tylko ze względu na tempo wzrostu, ale również biznesową skuteczność i efektywność działania. Nasza oferta w połączeniu z wysokimi kompetencjami sprzedażowymi pozwala nam na dynamiczne zwiększanie bazy abonentów, co w połączeniu z systematyczną kontrolą kosztów przekłada się na rosnącą rentowność biznesu – dodaje Montoya. 

 

Członek zarządu TPH podkreśla, że potencjał wzrostu spółki jest znaczący, na co składają się zarówno możliwości wzrostu w oparciu o już rozwijane usługi, jak i nowe produkty, nad którymi pracuje Grupa. – Chcemy równolegle dalej dynamicznie zwiększać sprzedaż usług głosowych do klientów detalicznych oraz kierować do obecnej bazy klientów Grupy nowe produkty, nie tylko z obszaru telekomunikacji. Wchodząca w skład Grupy spółka Polska Energia Pro, zajmująca się sprzedażą energii elektrycznej do gospodarstw domowych, ma wszelkie predyspozycje ku temu by również odnieść sukces rynkowy. Nie zapominamy również o klientach biznesowych – z myślą o nich chcemy stworzyć w ramach grupy m.in. Data Center, co umożliwi nam wzbogacenie oferty o usługę przechowywania danych i szereg rozwiązań związanych  z przetwarzaniem w tzw. „chmurze”– tłumaczy Montoya.

 

Tele-Polska Holding ma w planach przeprowadzenie w 2013 r., publicznej oferty akcji i przenosiny na rynek główny GPW. Spółka liczy na pozyskanie z emisji akcji około 20 mln zł. – Środki z planowanej emisji akcji zamierzamy przeznaczyć zarówno na ekspansję w obszarze obecnie świadczonych usług, ale również poszerzenie oferty produktowej i rozbudowę infrastruktury – informuje Montoya.