Drukuj

Aktualności

Rekordowa sprzedaż i zysk netto Tele-Polska Holding

12 listopad 2013

Telekomunikacyjny holding po 9 miesiącach 2012 r. osiągnął 158,9 mln zł skonsolidowanych przychodów, więcej niż w całym minionym, dotychczas rekordowym pod względem sprzedaży, roku. W I-III kw. Tele-Polska Holding zarobił na czysto 6,6 mln zł, więcej niż wyniósł łączny zysk Grupy za 2010 i 2011 r.

 

- Wypracowywane w 2012 r. rezultaty ugruntowują pozycję Tele-Polska Holding jako jednego z najbardziej dynamicznie rozwijających się  podmiotów na dojrzałym już rynku telekomunikacyjnym w Polsce. Wdrażana od 2010 r. strategia oparta na ekspansji w segmencie detalicznym przy równoczesnym utrzymaniu silnej pozycji na rynku hurtowym owocuje rosnącymi wpływami ze sprzedaży i zauważalnie poprawiającą się rentownością. Naszym zdaniem Grupa ma potencjał by osiągać jeszcze lepsze wyniki finansowe, szczególnie na poziomie zysku operacyjnego, obciążonego dziś ponadprzeciętnymi wydatkami związanymi z intensywnymi działaniami sprzedażowymi – analizuje Marek Montoya, wiceprezes Tele-Polska Holding.


W porównaniu z analogicznym okresem minionego roku, Tele-Polska Holding zwiększyła sprzedaż o 40 proc., zysk z działalności operacyjnej ponad trzykrotnie, zaś zysk netto dwukrotnie. Grupa jest na najlepszej drodze ku temu, by wykonać z zapasem budżet na 2012 r., zakładający osiągnięcie odpowiednio 191,9 mln zł skonsolidowanych przychodów, 12,1 mln zł EBITDA i 4,9 mln zł zysku netto. Po 3 kwartałach 2012 roku realizacja prognozy wynosi 83 proc. w odniesieniu do przychodów, 107 proc. w odniesieniu do wskaźnika EBIDTA oraz 135 proc.  w odniesieniu do zysku netto. – Nie powinniśmy mieć problemów z realizacją prognozy, choć spodziewamy się, że czwarty kwartał pod względem zyskowności nie będzie aż tak dobry – uważa Marek Montoya.

 

Notowana na NewConnect grupa przygotowuje się do przeprowadzenia publicznej oferty akcji i przenosin na rynek główny GPW. Spółka prowadzi zaawansowane prace nad prospektem emisyjnym,, obecnie prowadzone są konsultacje Dokumentu Rejestracyjnego z Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego. – Chcielibyśmy, by  prace nad prospektem emisyjnym zakończyły się  w ciągu najbliższych 2-3 miesięc , co pozwoliłoby nam zadebiutować na rynku głównym GPW w I kw. 2013 r. – informuje wiceprezes TPH. Spółka liczy na pozyskanie z emisji akcji około 20 mln zł, które chce przeznaczyć m.in. na rozwój infrastruktury. – W planach mamy wzmocnienie zaplecza technicznego, w tym rozbudowę sieci światłowodowej oraz centrum przetwarzania danych – informuje Montoya.

 

Dzięki nowym inwestycjom grupa będzie mogła nie tylko aktywniej pozyskiwać klientów w ramach już prowadzonej działalności, ale przede wszystkim rozszerzyć ją o nowe usługi. – Widzimy duży potencjał rozwoju grupy. Mamy zgrany zespół, doświadczenie, nowe pomysły i doskonałą bazę wyjściową w postaci m.in. atrakcyjnego portfolio klientów oraz skali działalności. Po pozyskaniu środków z emisji widzimy możliwości w zakresie zwiększenia sprzedaży m.in. poprzez zaoferowanie naszym obecnym klientom szeregu nowych usług – informuje Marek Montoya.